Rezydencja Okju [Urupa]

O’kju jako reprezentant handlowy wyspy Nedros potrzebował własnego schronienia do prowadzenia interesów w mieście Urupa. Jako schronienie posłużyła rezydencja położona w mieście niedaleko windy prowadzącej do doków. Samo miejsce rezydencji jest politycznie niezależne od Urupy i stanowi wydzielony teren wyspy Nedros. Obecnie większość terenu rezydencji jest zrujnowana przez najazd Daara Kalecznika i jego najemników.

Na terenie rezydencji na codzień przebywały cztery osoby – O’kju; Segap – krasnolud, sprzedawca wyrobów, prowadzący sklep; Content Not Found: borg – obsydianin, jeden z ochroniarzy i Kero zwany Wyklętym lub Bandziorem – T’skrang, osobisty ochroniarz O’kju. Była także Fenti – t’skranrzyca O’kju, która okazała się wspólniczką Daara Kalecznika i zdrajczynią.

Cała rezydencja otoczona jest grubym i wysokim murem na ok 2,5-3m w kształcie owalu lub okręgu. Wejście na teren rezydencji stanowi solidna drewniana brama. Bardzo ważnym elementem na terenie rezydencji z punktu widzenia maga jest drzewo niedaleko sklepu Segapa, które zamieszkuje duch drzewa o imieniu Mirim. Warto wspomnieć także, że Borg prowadził rozmowy z duchem.
Rezydencja składa się z głównego budynku w którym prawdopodobnie odpoczywali przyjaciele i pracownicy O’kju. W jednym z pokoi na parterze znajduje się kominek, który pełni funkcje wejścia do tajnych tuneli pod rezydencją. Przy jednej ze ścian tego budynku znajdowała się wieża bardzo podobna do takiej jakie budują T’skrangi. Była to swojego rodzaju “świątynia” O’kju do której dostęp miał tylko on. Wejście do wieży znajduje się na piętrze głównego budynku. Za owym budynkiem znajdował się basen w którym woda przypominała wodę morską. Przy dnie basenu na jednej ze ścian znajduje się krata za która jest tajny tunel prowadzący za pierwszą wodną zaporę Urupy.
Kolejnym budynkiem na terenie rezydencji jest sklep prowadzony przez Segapa w którym sprzedawana była przepiękna biżuteria z naszej wyspy Nedros. Obecnie praktycznie całkowicie zrujnowany.
Ostatnim budynkiem na terenie rezydencji jest magazyn w którym O’kju przetrzymywał cały towar. Sam magazyn nie miał żadnych drzwi prowadzących na zewnątrz. Jedynym wejściem jest dostanie się poprzez ukryte tunele biegnące pod rezydencją. Same ściany tego budynku zaczynają się głęboko w ziemi o czym świadczy jeden z podkopów wykonany przez ludzi Daara Kalecznika w celu dostania się do środka, oczywiście nieskutecznie. Magazyn oprócz samej wieży jest drugim budynkiem który całkowicie przetrwał atak na rezydencję.
Świeżą częścią na terenie rezydencji jest tak zwana “część cmentarna”. Powstała ona po pierwszym ataku na rezydencję gdy Borg pogrzebał tam martwych napastników i z kolejnymi tygodniami się powiększała. Jak sama nazwa wskazuje pogrzebane są tam zmarłe osoby, które brały w jakiś sposób udział w walce o rezydencję. Z ważniejszych postaci leżą tam – Fenti, Aseri, Olena.
Tereny wokół rezydencji to głównie jakieś sklepy i inne bogate budynki. Za rezydencją znajduje się park. Co ważne, niedaleko rezydencji O’kju znajduje się niewielka strażnica miejska i dom Babuszki (emerytowana medyczka), która już nie raz przysłużyła się załodze Yslavu.

Rezydencja Okju [Urupa]

Nedros szpindel szpindel