Shu'vakko

Gównoślizg !

Description:

Postać kierowana przez Keldrona. Jest kapitanem statku “Ylsaf” i dowodzi swoją t`slahyin.
Jego aktualnym celem jest zemsta na Darze Kaleczniku za uśmiercenie członkini jego załogi. Planuje powrót do Urupy i wypełnienie obietnicy złożonej załodze.

Bio:

Shu’vakko z Domu Soli wykluł się jako jedyny ze swojego miotu. Było to nieszczęśliwe wydarzenie dla całego Shiranall biorąc pod uwage i tak niska wykluwalność t’skrangowych jaj. Vakko szybko stał się oczkiem w głowie całej wioski i wszyscy starali się pomóc Okju, ojcu jaja młodego t’kranga w wychowaniu brzdąca. Okju był raczej osobą trzymająca się na uboczu i która nigdy nie mieszała się do polityki między filarami Niall. Ojciec jaja jako jedyny traktował młodego Vakko bez przesadnej opiekuńczości. Wpajał mu spokój i rozwagę która on sam się kierował.

Vakko zawsze ciągneło na statki. Fascynowała go budowa okrętów i sposoby ich wykorzystywania. Wiele czasu spędzał na statkach zdobywając wiedzę o sposobach połowów czy walki. Nic dziwnego, że szybko wszedł na ścieżkę Żeglarza i stał się adeptem. Uznanie pośród innych członków arpagoi zdobył w trakcie ataku piratów na statek wydobywający esencje wody. Pod komenda miał tylko młodych khamorro ale mimo tego udało mu się utrzymywać statek wroga na dystans i odpowiadać ogniem. Zdobył wystarczająco czasu żeby reszta załogi wróciła spod wody i pokonała najeźdźce. Udowodnił, że nadaje się na kapitana swojej własnej załogi.

Jego pełne i prawdziwe imię znane jest tylko jego niall oraz t`slahyin. Przedstawia się jako Vakko.

Shu'vakko

Nedros szpindel keldron1