Nedros

Wpis 2

Kapitan Shu'vakko

Planem na dziś było spotkanie z Tarhem i Anamenem a także moja sekretna wizyta u Lio, która miała mieć ważne informacje.

  • Tarh – jest głównym obrońcą Urupy i zgodził się załatwić sprawę potwora w tunelach pod rezydencją
  • Lio – jest kapitanem straży w mieście i w nocy poprzedzającej ten dzień była u mnie i prosiła o rozmowę
  • Anamen – jest tropicielem wynajętym przez Markusa aby pomóc nam szukać O’kju i spojrzeć swieżym okiem na ślady w rezydencji
  • Markus – to główny handlarz skupujący wyroby naszej wyspy i on najbardziej chce pomóc w poszukiwaniach

O wschodzie byliśmy już w rezydencji i czekaliśmy na przybycie Tarha i Anamena. Po ich przybyciu ja udałem się na spotkanie z Lio. Tarh rozstawił swoich ludzi do obrony posiadłości i wraz z Edanem zeszli pod wodę a Anamen i Khraal szukali śladów na powierzchni. W strażnicy przywitało mnie naszych dwóch znajomych strażników i przekazali mi ploteczkę, że prawdopodobnie w ciągu dwóch dni stanie się coś dużego i będzie to raczej próba zatopienia naszego okrętu. Potem poszedłem na spotkanie z Lio i po krótkiej rozmowie zdecydowaliśmy, że pójdzie ze mną schowana w torbie. Chciała sprawdzić Anamena i Tarha a także ewentualnie pomóc w stariu z nimi jeżeli okazali by się źli. Po rozmowie z Lio spokojnym krokiem ruszyłem do Rezydencji bo nic nie zapowiadało tego co tam zastane. Kiedy byłem w bramie sielanke przerwał okrzyk Borgha “CIEŃ TU JEST”. Całej walki niestety nie widziałem. Kiedy dobiegłem na miejsce starcia zobaczyłem martwego Anamena i Rikka przygniecionego przez Edana. Borgh, Tarh i Content Not Found: null czekali na błąd Cienia który skrył się za zasłoną złodziejskiej magii.

  • Borgh – jest jednym z dwóch ochroniarzy wynajętych przez O’kju do obrony Rezydencji
  • Rikk – zabójca który miał być naszym ochroniarzem i niewidocznym ogonem
  • Cień – to prawa ręka Ryby, nikt nie zna jego tożsamości. Jest adeptem złodziejem.

Niestety Cień nie był wystarczająco dobry żeby uciec z miejsca walki. Czuje oko Khraala i Tarha szybko przebiło się przez magię złodzieja i [nie moge rozczytać]. Tak oto pozbbyliśmy się jednego z głównych wrogów. Rikk zdradził nam wszystko co wiedział w zamian za życie i sprzęt Cienia. Obiecał nigdy nie działać przeciwko nam.

Dowiedzieliśmy się, że cień to tak naprawdę Aseri czyli pomocnik Markusa a sam Markus prawdopodobnie jest zastraszany przez Daara Kalecznika. Do tego Tarh poradził sobie z potworem w tunelu, który był iluzją. Naszym kolejnym zadaniem będzie odnalezienie O’kju!

Comments

szpindel Piotras

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.